אוהבים את צבע העץ שלכם? כך תשמרו עליו
יצירת קשר השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.
קרא גם על

אוהבים את צבע העץ שלכם? כך תשמרו עליו

אם אתם כמונו, חובבי דק, פרגולות ורהיטי עץ, אתם וודאי גם אוהבים את מראה העץ והצבע הייחודי שמגיע עם כל רהיט עץ חדש והגוון הייחודי לו. אז איך שומרים את צבע עץ זה? ואיך גורמים לפריט העץ להראות חדש לאורך זמן ? הנה כמה טיפים חשובים.

1. יש לכם ריהוט מעץ? שימרו עליו מפני מים ופגעי מזג האוויר

הטיפ הראשון שלנו, נוגע לריהוט עץ ולאו דווקא לפרגולות או דקים החשופים יותר לפגעי מזג האוויר. כדאי לדעת שרהיטים העשויים מעץ, רגישים מאוד ללחות ורטיבות ולכן חשוב מאוד לשמור עליהם ולהמנע ממגע עם כל מה שרטוב. שוטפים את הבית? הרימו את הרהיט למקום גבוה יותר או כסו אותו בניילון מלמעלה עד למטה כך שלא יירטב. השתדלו לברר עוד בטרם הקנייה האם הרהיט שאתם קונים מיועד לחוץ או לפנים והתייחסו אליו בהתאם. פריט עץ לפנים הבית, ייהרס חיש מהר אם תהפכו אותו לפריט גינה.

2. כל פריט מעץ חייב לפחות פעם בשנה לעבור טיפול עם לכה

לא משנה אם מדובר בריהוט גינה, דק או פרגולה, כל פריט עץ שיש לכם בתוך הבית ובמיוחד מחוץ לבית, חייבים לעבור טיפול בלכה לעץ לפחות פעם בשנה. לרהיטים המצויים בתוך הבית, פעם בשנה תספיק כדי לשמור על העץ ועל צבעו הטבעי והרענן. במקרה של פרגולות ודקים, מומלץ אפילו פעמיים בשנה שכן רמת השחיקה שלהם גבוהה פי כמה בשל האבק ופגעי מזג האוויר אליהם הם חשופים. בעת השימוש בלכה, חשוב להתאים את הלכה לסוג פריט העץ שרוצים לעבוד עליו. לכה לעץ המיועדת לפרגולות/ דקים לא תתאים בהכרח גם לשימור כסא הנדנדה העתיק מעץ של סבתא… ובמקביל לכך, גם תמיד קראו את הוראות השימוש בטרם התחלת העבודה.

3. הקפידו לנקות את האבק ככל שניתן

שימוש בלכה, הוא צעד נחוץ וחשוב כדי לשמר פריטי עץ בבית. אך קודם לכך חשובה גם התחזוקה השוטפת והיומיומית. במקרה הזה, האלמנט שיפגע כנראה הכי הרבה במראה רהיט העץ שלכם, הפרגולה או הדק הוא – האבק. כמויות אבק גדולות גורמות למראה מוזנח וכמובן מטשטשות את צבע ומראה העץ הטבעי.  בנוסף, האבק מפריע ללכה להצמד לעץ, וכך אם לא דואגים מבעוד מועד לנקות אותו, הלכה למעשה לא תוכל להצמד לעץ ולהגן עליו במלוא היכולת. לכן, פעם בשבוע עברו עם מטלית לחה על רהיטי העץ בבית, וגם על עמודי הפרגולה. שמדובר בדק, העברת סמרטוט לח קלות יכולה גם היא לסייע להפטר מהאבק.

4.  השקיעו בדבק נגרים טוב

כמו כל פריט אחר בבית, גם ריהוט עץ/דקים/ פרגולות נפגעים משיני הזמן ועלולים להווצר בהם סדקים ושברים. במקרה של עץ, תמיד עדיף להעזר בדבק נגרים טוב מאשר במסמר ופטיש. דבק נגרים טוב יכול לסייע לכם להדק שברים ולטפל בסדקים ועם שיוף קל לאחר מכן עם נייר זכוכית, העץ יחזור למראה חלק וטבעי שיחזיק גם מעמד לאורך זמן. מסמרים לעומת זאת עלולים ליצור סדקים ולחץ פנימי בתוך קורות העץ דבר שיביא לשבירה וסדיקה מסיבית שלהם בהמשך.