פרגולת אלומיניום או עץ – השוואה
יצירת קשר השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.
פרגולת אלומיניום או עץ – השוואה

אלומיניום ועץ משמשים להקמת סוגים שונים של פתרונות הצללה ונפוצים בעיקר בבניית פרגולות. ההבדלים בין חומרי הגלם באים לידי ביטוי בשורה ארוכה של פרמטרים. השוואה בין הפרמטרים יכולה לסייע למי שמתלבט בין פרגולת אלומיניום ועץ ולעזור לו לחסוך בהוצאות.

מראה ועיצוב

אלומיניום הוא חומר גלם נוח לעבודה ואפשר לעצב איתו פרגולות בסגנון מודרני. גם העץ נחשב חומר ידידותי לבנייה, אך הוא מעניק בעיקר מראה כפרי וסולידי. השוואה בין סוגי הפרגולות לפי סגנון העיצוב תלויה בצרכים של הלקוחות. מי שרוצה להשיג את המראה הכפרי יעדיף עץ טבעי וגושני, בעוד עיצוב של הגינה או המרפסת בסגנון מודרני יחייב בנייה באמצעות אלומיניום.

עלויות ומחירים

פערי המחירים בין פרגולת אלומיניום ועץ לא גבוהים. עלות ההקמה של הפרגולה נקבעת לפי גורמים שלא תמיד קשורים לחומרי הגלם, כמו למשל:

  • א. גודל החצר והגינה – אנשי מקצוע נותנים הצעת מחיר על בניית פרגולה לפי גודל השטח המקורה במ”ר. ככל שהגינה או החצר גדולים יותר כך תידרש השקעה כספית גבוהה מצד בעל הבית.
  • ב. סוג הפרגולה – אפשר לבנות פרגולה מעץ או אלומיניום עם עמודים או בצורה תלויה. פרגולה תלויה עולה יותר מפרגולה על עמודים כי היא מחייבת את חיבור התשתית למבנה.
  • ג. דרישות מיוחדות – כמעט כל פרגולה אפשר לשדרג באמצעות דרישות מיוחדות של הלקוח. הדרישות משפיעות על המראה והעיצוב של הפרגולה וגם על המחיר. עלות הדרישות נקבעת מראש על ידי אנשי המקצוע.

יתרונות וחסרונות

בפרגולת אלומיניום אפשר להתקין מנגנון חשמלי ולעבור בעזרתו ממצב של הצללה חלקית למלאה. אפשרות אחרת היא להשתמש במנגנון כדי לסגור את כל שלבי האלומיניום כאשר יורד גשם, אך לפתוח אותם חלקית במידה וחם. השימוש באלומיניום הופך את הפרגולה לנוחה לכל אורך השנים. מעבר לכך, אלומיניום לא דורש תחזוקה כי הוא לא מחליד. אלומיניום נחשב לחומר גלם חזק יותר וניתן לצבוע אותו כדי להשיג מראה אותנטי. מנגד, העץ הוא חומר גלם אורגני וטבעי שמשתלב בצורה נהדרת עם מראה החצר או הגינה.